اخبار - آرشیو

زمان بسیار اندکی تا افتتاح بزرگترین فرودگاه دنیا در استانبول باقی است.

فرودگاه جدید استانبول با ظرفیت ۲۰۰ میلیون مسافر در مرحله افتتاح قرار دارد. ۳۵۰ هدف مسافرتی، ۱.۵ میلیون متر مربع فضای سرپوشیده و ظرفیت پارکینگ سرپوشیده ۲۵۰۰۰ خودرو، بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود.

ادامه مطلب

مزایا و معایب درج قیمت ملک در سند رسمی بصورت غیر واقعی

درصد قابل ذکری از افراد ترک و حتی خارجیان به دلیل نا آشنایی با قوانین و با توصیه بنگاه های املاکی نسبت به درج قیمت ملک بصورت نازل می نمایند تا از مقدار هزینه صدور سند کاسته باشند. در این جا به مزایا و معایب این مساله می پردازیم.

ادامه مطلب

اطلاعیه مهم در خصوص بازخورد برخی مشتریان از اشتباهات صورت گرفته در روند اخذ شهروندی با خرید ملک در ترکیه

طبق آخرین خبرهای دریافتی از شکایت برخی ایرانیان و مشتریان سرخورده از شرکتهای ارایه کننده این خدمات به نظر می رسد برخی افراد و شرکتها بدون اطلاع از جزییات اداری اخذ شهروندی و با گرفتن وکالت نامه های بی مورد مشتریان خود را مغبون و دچار ضرر می کنند. قابل ذکر است که قانون جدید ۲۵۰ هزار دلار حدود یکماه پیش به صورت واقعی به ادارات اسناد و املاک ابلاغ شده است و به ادعاهای برخی شرکت ها در خصوص داشتن تجربه در این خصوص باید به دیده شک نگریست. قابل ذکر است که قانون ۱ میلیون دلاری خرید ملک نیز عملا از اواسط ۲۰۱۷ به اجرا در آمده است. نتایج و استنباط های صورت گرفته از صحبت های برخی افراد در ادامه مورد اشاره قرار گرفته است.

ادامه مطلب

آخرین تغییرات صورت گرفته در خصوص هزینه دفترخانه های رسمی برای قراداد ودیعه

بسیاری از شهروندان (هم اتباع خارجی و هم شهروندان ترک) به دلیل عدم اطلاع از قوانین موجود و تغییرات صورت گرفته در خصوص قرارداد ودیعه دچار مشکلات بسیاری می شوند. بسیاری از افراد حتی خود ترک ها نیز بدون مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی اقدام به پرداخت ودیعه به فروشنده می کنند و تنها به قراردادهایی که بین خریدار و فروشنده به صورت دستی منعقد می شود اکتفا می کنند. متاسفانه این روش در برخی موارد که اختلافی بین دو طرف پیش می آید مشکل زا است. 

ادامه مطلب

آمار جدید از سفر ایرانیان به ترکیه

حجم سفر ایرانیان به ترکیه در ابتدای تابستان نسبت به دوره مشابه سال قبل ۹۰ درصد افزایش یافته است. براساس آمارها تعداد گردشگران ایرانی در ماه ژوئیه از حدود ۱۳۴ هزار نفر در ابتدای تابستان سال قبل به ۲۵۴ هزار نفر در ابتدای تابستان سال جاری رسیده است. سهم ایران نیز در این دو سال از ۸۴/ ۳ درصد به ۵ درصد از کل گردشگران خارجی ترکیه رسیده است. یکی از دلایل روند رو به رشد گردشگران ایرانی (که در حال شکستن یک رکورد سالانه است)، سیاست‌های نادرست تعیین برابری نرخ ارز غیرواقعی است. دنیای اقتصاد- امیر شاملویی: آمار سفرهای ایرانیان به ترکیه که در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۷ به بیش از یک میلیون نفر رسیده بود، همچنان به مسیر صعودی خود ادامه می‌دهد.

ادامه مطلب