قابل توجه مشتریان عزیز: موضوع خدمت سربازی فرزندان عزیز شما

خدمت نظام وظیفه فرزندان پس از اخذ تابعیت ترکیه

تعداد بازدید:۱۹
خدمت نظام وظیفه فرزندان پس از اخذ تابعیت ترکیه

حسب سوالات مشتریان در خصوص خدمت نظام وظیفه فرزندان عزیز شما پس از اخذ تابعیت ترکیه, به اطلاع می رساند که: پس از اخذ پاسپورت ترکیه و تابعیت ترک توسط شما و خانواده، کلیه وظایف و مسولیت های قانونی مشابه افراد ترک اصیل درباره شما نیز صادق خواهد بود. یعنی فرزندان بالای ۱۸ سال شما باید خدمت نظام وظیفه را که ۱۲ ماه می‌باشد به انجام برسانند. قابل ذکر است که خدمت نظام وظیفه را تا زمان اتمام تحصیل می توان به تاخیر انداخت.

در عین حال برای عدم انجام خدمت نظام وظیفه برای افراد دوتابعیتی دو راهکار پیشنهاد می شود:

روش اول استفاده از قانون خرید خدمت: برای فرزندان بالای ۱۸ سال که موعد خدمت نظام وظیفه آنها فرارسیده است، می توانید با پرداخت ۱۵ هزار لیر (که می توان وام بانکی گرفت) از خدمت معاف شد. این قانون به تازگی در ۲۰۱۸ تصویب شده و هنوز مدت زمان ابطال آن اعلام نشده است، یعنی تا اطلاع ثانوی برقرار می باشد.

روش دوم نیز استفاده از خرید خدمت سربازی ارزی می باشد. در این قانون که همیشگی بوده و بازه زمانی نیز ندارد، فرزند شما اگر به مدت ۱۰۹۵ روز یعنی سه سال در خارج از ترکیه اقامت قانونی (اقامت قانونی یا اجازه کار)  داشته باشد، می تواند با پرداخت مبلغی (در سال ۲۰۱۹ حدود ۲ هزار یورو) معافیت از خدمت بگیرد. در این قانون فرزند شما فقط آموزش از راه دور سربازی ۲۸ روزه را سپری می نماید. در محاسبه تعداد روز، تعداد ورود و خروج توریستی به ترکیه نیز جزو این روزها محاسبه می شود. اقامت خارج از ترکیه نیز بصورت حداقل ۶ ماه و یک روز در طول یکسال می باشد.

کلید واژه ها: خدمت سربازی در ترکیهخدمت نظام وظیفه در ترکیهسربازی در ترکیهمعافیت از خدمت در ترکیهخرید خدمت سربازی ترکیهخدمت سربازی شهروندان دوتابعیتی


( ۱ )

نظر شما :