اطلاعیه مهم در خصوص بازخورد برخی مشتریان از اشتباهات صورت گرفته در روند اخذ شهروندی با خرید ملک در ترکیه

۱۹ مهر ۱۳۹۷ | ۲۱:۴۵ کد : ۲۶ اخبار برگزیده گزیده اخبار اخبار
تعداد بازدید:۴۵
طبق آخرین خبرهای دریافتی از شکایت برخی ایرانیان و مشتریان سرخورده از شرکتهای ارایه کننده این خدمات به نظر می رسد برخی افراد و شرکتها بدون اطلاع از جزییات اداری اخذ شهروندی و با گرفتن وکالت نامه های بی مورد مشتریان خود را مغبون و دچار ضرر می کنند. قابل ذکر است که قانون جدید ۲۵۰ هزار دلار حدود یکماه پیش به صورت واقعی به ادارات اسناد و املاک ابلاغ شده است و به ادعاهای برخی شرکت ها در خصوص داشتن تجربه در این خصوص باید به دیده شک نگریست. قابل ذکر است که قانون ۱ میلیون دلاری خرید ملک نیز عملا از اواسط ۲۰۱۷ به اجرا در آمده است. نتایج و استنباط های صورت گرفته از صحبت های برخی افراد در ادامه مورد اشاره قرار گرفته است.

طبق آخرین خبرهای دریافتی از برخی کاربران و مشتریان سرخورده از برخی شرکتهای ارایه کننده این خدمات به نظر می رسد برخی افراد بدون اطلاع از جزییات اداری اخذ شهروندی و با گرفتن وکالت نامه های بی مورد مشتریان خود را مغبون و دچار ضرر می کنند. از جمله مواردی که از صحبت های کابران استخراج می شود مطالب زیر استتنباط می شود:

- تعداد قابل توجهی از ایرانیان مقیم ترکیه با تخصص در کار املاک نسبت به ارایه خدمات می نمایند. این دسته از افراد بدون آگاهی از جزییات قانونی اقدام به خرید ملک با ارزش مشخص (به لیر) برای مشتری کرده و در مرحله تنظیم سند به دلیل نرسیدن قیمت دلاری ملک به حد نصاب 250 هزار دلار، درخواست آنها از طرف ادراه نفوس و شهروندی رد شده است که در این صورت هیج راه برگشتی برای مشتری باقی نمی گذارند.

- مورد مشابه دیگری که برای یکی از ایرانیان عزیز پیش آمده است، مشکل ایجاد شده در مرحله پرداخت ودیعه بوده است. طبق اطلاعات دریافتی صاحب ملک پس از دریافت ودیعه و در فاصله زمانی اخذ استعلام از اداره کل از فروش منصرف شده و به دلیل اینکه قرارداد ودیعه به صورت دستی تنظیم شده است، تبعه ایرانی برای اعاده مبلغ ودیعه چند ماه وقت صرف کرده است و متحمل هزینه های زیادی گشته است.

- یکی دیگر از موارد شکایت افراد این است که شرکت مورد نظر در هر مرحله از کار از مشتری به انحای مختلف هزینه های زیادی را طلب کرده است و در این خصوص در شروع کار هیج اطلاعی به مشتری نداده است و به عبارتی در ابتدای کار لیست تقریبی هزینه های مختلف را در اختیار مشتری نگذاشته است. مبالغ دریافتی حتی به اندازه ای بوده است که طبق اظهارنظر مشتری تا سرحد پشیمانی از خرید نیز رفته است.

- یکی از دیگر از نکاتی که در این میان مشاهده میگردد خرید ملک در نقاطی است که از نظر سرمایه گذاری در حقیقت سرمایه گذاری مرده محسوب می شود. یکی از دلایل خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان کسب سود از کرایه دادن ملک یا مغازه مورد نظر است. بنابراین خرید باید از نقاطی انجام گیرد که امکان سود در هنگام فروش ملک را افزایش دهد یا امکان کرایه دادن آن به نرخ مناسب وجود داشته باشد.

با توجه به این نکات ذکر این نکته ضروری است که قبل از انتخاب مشاور و امضای قرارداد حتما از اینکه شرکت موردنظر از تخصص و تجربه کافی برای پیشبرد روند اداری کار برخوردار است، مطمین شوید تا از سرمایه گذاری اشتباه اجتناب نمایید.

 

کلید واژه ها: برخی مشکلات در روند اخذ شهروندیشرکتهای بدون تخصصسرمایه گذاری عالیعدم تخصصتجربه


( ۱ )

نظر شما :